Odzież ciążowa

   Sprzedaż odzieży ciążowej prowadzą tak zwane sklepy z odzieżą ciążową, choć ostatnimi czasy coraz więcej ubrań ciążowych pojawia się w znanych markowych sklepach z odzieżą, co jest dużym ułatwieniem dla przyszłych mamuś. Jeżeli jednak nie możesz dostać w swoim mieście ubrania ciążowego, zawsze pozostaje do dyspozycji Internet.

   Funkcjonuje tu wiele sklepów wirtualnych, prowadzących sprzedaż wysyłkową, jak i serwisów aukcyjnych, na których też czasem można znaleźć coś ciekawego. Absolutnie w poszukiwaniu ubrań ciążowych, nie wybieraj się do sklepów z odzieżą XXL – ciąża to nie otyłość, nie szukaj więc ubrań wielkich, zakrywających Twój uroczy brzuszek, ale raczej doskonale dopasowanych i pięknie eksponujących Twój błogosławiony stan – tatuś maluszka i wszyscy znajomi będą zachwyceni, a Ty będziesz czuła się atrakcyjnie przez całe dziewięć miesięcy.

   Wygoda i możliwość regulacji szerokości to podstawowe kryteria doboru odzieży ciążowej, która spełnia bardzo ważne zadanie – musi zapewnić komfort i doskonałe samopoczucie przyszłej mamie oraz odpowiednio podtrzymywać jej brzuszek. Aby ubrania ciążowe jeszcze lepiej spełniały wyznaczone im zadania, powinny być także ładne, estetyczne, powinny pasować do Twojego stylu i po prostu Ci się podobać, abyś mogła czuć się w nich dobrze i, aby Twoje dziecko czuło Twój dobry humor.

   W ciąży trochę trudniej jest zadbać o dobry wygląd niż na co dzień. Jednak, jak mówi stare przysłowie – dla chcącego, nic trudnego – uwierz więc, że i w ciąży można wyglądać ładnie, trzeba tylko włożyć w to trochę więcej pracy. Po pierwsze, trzeba dbać o zdrowie i dobrą kondycje fizyczną, które są podstawą ładnego wyglądu nie tylko przyszłych mam. W tym celu polecam długie spacery, który mają działanie odstresowujące (zwłaszcza jeśli są to spacery w dobrym towarzystwie), pomagają utrzymywać w ciąży dobrą kondycję fizyczną oraz odpowiednią elastyczność skóry. Bardzo ważne są również odpowiednie kosmetyki ujędrniające i nawilżające skórę. Najlepiej jest stosować na przemian balsamy ujędrniające i nawilżające, a raz-dwa razy w tygodniu peeling złuszczający martwy naskórek. Ważnym elementem ładnego wyglądu w ciąży jest także odpowiednia figura. Brzuszek ciążowy jest okrągły, to normalne, ale reszta figury powinna pozostać bez zmian. W tym celu zadbaj o odpowiednią dietę, bogatą w warzywa zawierające witaminy, minerały i błonnik. Ogranicz natomiast słodycze, które niekorzystnie wpływają na wygląd, a również na zdrowie Twoje i dzieciaczka. Piękną figurę podkreślą odpowiednio dobrane ubrania ciążowe. Zadbaj o to, aby były dobrze dopasowane do Twojej figury. Przy dużym brzuszku najlepiej sprawdzają się ubrania odcinane pod biustem, w ten sposób jest on wyraźnie oddzielony od brzuszka ciążowego i dzięki temu podkreślony, a sylwetka nabiera prawdziwie kobiecych kształtów. I na koniec jeszcze jedna praktyczna wskazówka – pamiętaj, że ładna kobieta, to uśmiechnięta kobieta, a więc rób wszystko, aby być w tym cudownym okresie zadowolona, rób wszystko to, co sprawia Ci przyjemność i ciesz się z życia.

 Objawy ciąży
Wegetariańska ciąża
Ciąża w praktyce
Ciąża, rozstępy i Matern Program
Skurcze w ciąży
Seks w ciąży
Odzież ciążowa
Monitor oddechu
Zabobony ciążowe


Lum Lums

2010 www.ciaza.org