Monitor oddechu

   Jeśli zżera cię nieustanny niepokój o zdrowie i bezpieczeństwo dziecka (szczególnie, gdy urodziło się ono zbyt wcześnie), z pewnością uspokoi cię monitor oddechu lub elektroniczne urządzenie wykrywające bezdech. Aparaty monitorujące oddychanie mają przewodowe czujniki, które umieszcza się pod materacykiem lub poduszką dziecka. Wykrywają one ruchy klatki piersiowej niemowlęcia i wszczynają alarm, gdy maleństwo nie oddycha przez 15 sekund lub oddechów jest mniej niż 10 na minutę. Monitory oddechu kosztują – zależnie od liczby funkcji – od 300 do 600 zł. Najczęściej kupowane w Polsce są urządzenia Angelcare.

   Codziennie w Polsce i na całym Świecie umierają małe dzieci z powodu śmierci łóżeczkowej (SIDS). Codziennie wielu rodziców przeżywa tragedie, których można uniknąć. Dziecko może przestać oddychać z wielu powodów. Niektóre z nich są niewyjaśnione i dotykają dzieci uważanych za całkowicie zdrowe (SIDS). Niektóre związane są z problemami zdrowotnymi, takimi jak zdiagnozowane lub ukryte wady serca, układu oddechowego itp. Niemowlę może także przestać oddychać z powodu nieszczęśliwego wypadku, gdy jeszcze nie potrafi sobie samo poradzić z utrudniającą oddech kołderką albo ulewającym się pokarmem... Jednak prawie w każdej z wymienionych wyżej bardzo niebezpiecznych sytuacji możemy skutecznie pomóc dziecku - pod jednym warunkiem, że pomoc ta przyjdzie wystarczająco szybko. W warunkach domowych niezastąpione są Monitory Angelcare, które po 20 sekundach braku ruchu (bezdechu) alarmują rodziców o niebezpieczeństwie. W razie alarmu konieczna jest natychmiastowa reakcja opiekunów. Najczesciej wystarczy wyjąć dziecko z łóżeczka i poklepać go po plecach. Czasem sam sygnał dźwiękowy powoduje wybudzenie dziecka z głębokiego snu i powrót normalnego oddechu.

   MonitorAngelcare AC401 to dwa urządzenia w jednym: Monitor Oddechu i bezprzewodowa Niania Elektroniczna. Monitor Angelcare przeznaczony jest do użytku domowego. Wspomaga opiekę nad niemowlęciem i dzieckiem. Czujniki oddechu (ruchu) wykorzystywane są najczęściej w pierwszych 18 miesiącach życia. Niania Elektroniczna może być używana ograniczeń czasowych (często nawet kilka lat) Urządzenie to jest niezawodne, a jednocześnie bardzo proste w obsłudze. Płytki sensoryczne i ich przewody są zupełnie nieaktywne. Nie przewodzą prądu elektrycznego i nie emitują żadnej formy energii. Gdy dziecko nie porusza się (nie oddycha) powyżej 15 sekund włącza się pierwszy alarm sygnał ostrzegawczy. Po kolejnych 5 sekundach (czyli po 20 sekundach braku ruchu (oddechu) uruchamia się alarm i pulsuje czerwone światło. W razie alarmu konieczna jest natychmiastowa reakcja opiekunów. Najczęściej wystarczy podnieść dziecko z łóżeczka i poklepać go po plecach. Przy lekkim śnie dziecka sam głośny sygnał dźwiękowy powoduje jego wybudzenie z głębokiego snu i powrót normalnego oddechu.

   Snuza Halo to monitor nowej generacji, który precyzyjne monitoruje oddech dziecka, dając rodzicom pewność i poczucie bezpieczeństwa niezależnie od miejsca w którym maluszek śpi. Malutki monitor, który mieści się w dłoni został zaprojektowany ergonomicznie tak aby łatwo go zapiąć do każdej pieluszki Twojego dziecka. Snuza Halo wykorzystuje najnowszą technologią aby zapewnić monitoring oddechu Twojego dziecka w każdej sytuacji niezależnie od miejsca w którym aktualnie przebywasz z dzieckiem. Snuza Halo to jedyny na świecie mobilny monitor oddechu wyprodukowany ze specjalnych materiałów przeznaczonych do produkcji urządzeń medycznych (medical grade plastic), dzięki czemu jest hypoalergiczny (nie wywołuje podrażnień skóry dziecka). Snuza jako jedyny przenośny monitor oddechu ma wbudowany elastyczny sensor, który łatwo dopasowuje się do ciała dziecka, gwarantując w ten sposób bardzo dokładny monitoring oddechu. Co więcej, Snuza Halo jako jedyny został tak zaprojektowany, aby uniemożliwić dziecku przypadkowe wyłączenie monitora (wyłączenie monitora może nastąpić tylko przez naciśnięcie przez osobą dorosłą dwóch przycisków jednocześnie). Ergonomiczny i wyposażony w specjalnie zaprojektowany clip, który gwarantuje pewne umocowania do pieluszki i ciała dziecka nawet przy najbardziej ruchliwym maluszku.

 Objawy ciąży
Wegetariańska ciąża
Ciąża w praktyce
Ciąża, rozstępy i Matern Program
Skurcze w ciąży
Seks w ciąży
Odzież ciążowa
Monitor oddechu
Zabobony ciążowe


Lum Lums

2010 www.ciaza.org